
Флеш-моб для Кобзаря, або Як поезія Шевченка заполонила вулиці Броварів
Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»
Минулорічні Шевченківські дні відзначились неабияким розголосом та масштабністю святкування як на всеукраїнському, так і на місцевих рівнях: 200-річчя Кобзаря стало знаковою датою для українців. Цьогоріч, 9 березня, на превеликий жаль, день народження Шевченка майже не було на вустах у загалу. Активісти «Молоді Демократичного Альянсу» вирішили нагадати броварчанам про цю важливу дату й влаштували своєрідний флеш-моб до святкування 201-ї річниці Дня народження Тараса Григоровича.
До цього дня броварська молодь дуже ретельно готувалася. «Ми довго думали, які заходи організувати до річниці Шевченка, щоб це виглядало сучасно й креативно. Врешті прийшли до думки, що необхідно провести цікаву акцію флеш-моб в людних місяцях, щоб якомога більше людей згадали про визначну дату», - розповідають про акцію активісти. Оскільки Тараса Шевченка більшість знають як поета, молоді демальянсівці вирішили познайомити броварчан з його талантом художника та організували вуличну міні-виставку картин Шевченка.
Однак і поетичний доробок Кобзаря молодь вирішила нагадати читанням віршів прямо на вулицях міста.
Першою локацією пересувної виставки став майданчик біля супермаркету “Варус”. Прохожі з подивом дивилися, як молоді люди натягують мотузки між деревами, та згодом очікування змінилося цікавістю, адже всі охочі змогли роздивитися розвішані картини. Розпочався марафон читання віршів - активісти по черзі зачитували з «Кобзаря» або по пам’яті улюблені поезії поета.
Наступною “зупинкою” виставки став дитячий майданчик на вул. Короленка. Малеча та їх батьки пожвавилися, коли почули вірші, які молодь виголошувала через гучномовець. Флеш-моб поступово перетворився на концерт: молодь в запалі навіть виконала пісні на слова Шевченка.
Активісти запрошували прочитати вірші поета всіх бажаючих, і хоч більшість людей соромилися публічного виступу, дехто таки наважився і взяв до рук “Кобзар” та гучномовець.
Несподівані вуличні читання поезії Шевченка зворушили людей, багато слухачів підходили й дякували молодив активістам за таку незвичну ініціативу. Організацією флеш-мобу “Молодь ДемАльянсу” в першу чергу хотіла вшанувати Великого Кобзаря та показати, яку могутню спадщину має українська культура. У такі трагічні для країни часи патріотична лірика Шевченка підбадьорює дух й вселяє надію, тому залишається як ніколи актуальною.