• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Очевидне – неймовірне: версія від броварського суду

Листопад25/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

603655_646473762033030_1742110354_nЯкщо вам здається щось занадто очевидним чи аксіоматичним і воно вам не подобається – зверніться до броварського суду: можливо там вам допоможуть у вирішенні вашої проблеми і своєю ухвалою чорне назвуть білим.

Справа Сергія Стягова сьогодні мала отримати своє логічне завершення. Занадто багато факторів на нашому боці: беззаперечні відеодокази, всеукраїнський резонанс, увага Верховної Ради, Генеральної прокуратури та національних медіа, ще й обвинувачуваний – двічі судимий рецидивіст, що на момент скоєння злочину перебував на умовно-достроковому звільненні, а тому автоматично має сідати за грати. Проте з іншого боку – броварський суд та прокуратура – остання начебто має представляти обвинувачення, але по факту виступає додатковим адвокатом «тітушка».

Сьогодні, рівно за півроку після нападу Сергія Стягова на автора цих рядків, мав був винесений вирок. Броварський «тітушко» мав отримати щонайменше 1 рік та 7 місяців в’язниці – саме такий термін його УДЗ з Голопристанської колонії, де він мотав строк за попередній злочин.  Лишалися технічні нюанси: очікувалось, що суддя мала лише оголосити цю інформацію, піти в нарадчу кімнату та призначити дату взяття Стягова під варту. Ну і як «бонус» – зверху року та семи місяців накинути Стягову ще кілька місяців арешту. Проте наразі все відбувається по традиційному, для броварського суду, сценарію.

Сьогодні суддя Олена Кічинська вирішила ще раз дослідити відео моменту удару. Дослідили відразу два диска – матеріали «5 каналу» та «Інтеру». На обох видно момент удару. Відео «Інтеру», яке бачила вся країна – взагалі шикарне. Давайте згадаємо його ще раз.

За мить перед  моментом удару Стягов стоїть прямо переді мною. Розмахується і б’є лівою рукою. Зрозуміло, що удар припав на праву сторону обличчя. Це зафіксовано на відео, це підтверджено актом судово-медичної експертизи, це заявили свідки, які бачили момент удару.  Це питання не викликало дискусії на попередньому засіданні. Проте лише сьогодні, коли небо в клітинку перед «тітушком» замайоріло вже конкретно, суддя Кічинська заявила, що удар припав… на ліву сторону.  Мета цього театру абсурду одна: «довести», що травми, зафіксовані в судмедекспертизі, я отримав від падіння, від самобичування, від чого завгодно, але тільки не від Стягова. І виправдати «тітушка» повністю, тому що виключно в цьому випадку він має шанс лишитися на волі.

Наступне судове засідання призначено на 2 грудня, 14:00. Під час нього ми знову будемо доводити судді Кічинський, що удар – був, що після удару я – упав, що ударив мене Стягов, а не я сам себе.  Ми дамо уповільнене кадрування, ми включимось у цей цирк, хоч все і так усім ясно. Але якщо суд вирішить оголосити, що Стягов – не винен, а земля – плоска, ми маємо зробити так, аби це рішення суд приймав в якомога менш комфортних для себе умовах.

Я розумію, що Майдан, і зараз пресі не до цього. Але я закликаю журналістів центральних ЗМІ висвітлити цю подію: це перший в Україні прецедент, коли суд і «тітушка» можна дотиснути, коли найманець влади може отримати реальний термін, і чим більша буде увага преси – тим більше шансів, що це таки станеться. Хто, як не журналісти, мають бути в цьому найбільше зацікавлені?

 • avatar
  Valera Horosh
  9 років тому

  Сколько уже можно это мусолить? Вы че не можете между собой договорится ? Он же тебе не чего не сломал не покалечил даже толком не ударил, а ты панику поднял из нечего… создаешь головную боль судье , адвокатам, прокурорам… если нечем заниматься иди на майдан, больше пользы будет

  • avatar
   Юлия Бакулина
   9 років тому

   Валєра зовсім не палиться)
   Хочеш виправдати свого товариша? Шоб тобі отак “нічєго нє сломалі і нє пакалєчілі”…) Чи тебе можна отак бити безкарно і ти нічього не робив би з цим?