• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

Підступна війна за принципову висоту

Травень10/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Іллюхін СергійОчевидно, що вибори на Торгмаші не змінять розстановку сил у Броварській міській раді. Це розуміють і представники влади, і опозиційні кандидати. Перемога на проміжних виборах 2 червня 2013 року не є боротьбою за владу, вона скоріше має стратегічне і принципове значення. По-перше, це черговий зріз уподобань та настроїв електорату, а по-друге, дає переможцю дуже непогані шанси довести свою ефективність і поборотися за депутатський мандат на дуже важливих місцевих виборах 2014/2015 року.

У Броварах партія “Демократичний альянс” стала єдиною партією, яка відкрито і прозоро висвітлювала процес підготовки до виборів і назвала ім’я свого кандидата майже одразу після призначення дати виборів. Можливо, саме така прозорість і зіграла на руку тих, кому була не вигідна участь ДемАльянсу у цьогорічних виборах.

Перший крок для участі у місцевих виборах – створення міського осередку партії.

Згідно закону, рішення про реєстрацію міського осередку ухвалюється управлінням юстиції протягом 10 днів з моменту подання документів. 16 квітня необхідний пакет документів було надано до Броварського міжрайонного управління юстиції, яке 25 квітня повідомило про відмову у реєстрації броварського ДемАльянсу з досить сумнівною мотивацією.

PhotoGrid_1368172491194Оскільки часу на сперечання не було, то виправлений пакет документів було надано повторно вже 26 квітня. Реєстрація, згідно Закону України “Про політичні партії в Україні”, повинна була бути проведена до 6 травня 2013 року. Але, враховуючи вихідні, останній день, коли управління юстиції повинно було зареєструвати осередок – 30 квітня 2013 року. Це дозволяло ДемАльянсу без проблем взяти участь у виборах і висунути свого кандидата.

Начальник Броварського міжрайонного управління юстиції Кузнєцов Віталій Олександрович особисто запевнив мене, що 30 квітня я зможу отримати свідоцтво про реєстрацію Броварської міської організації.
Щоправда, у призначений день, 30 квітня, вже пізно ввечері виявилось, що “желізяка не працює” і в базу не можна внести реєстраційні дані. Наказ про реєстрацію осередку вже готовий, тому датою реєстрації буде саме 30 квітня – заспокоїв нас чиновник і з чистим сумлінням 3 травня ми провели висування кандидата на вибори.

Напевно, такого нахабства з нашого боку ніхто не очікував (висувати кандидата, не маючи на руках свідоцтва про реєстрацію!). Пану Кузнєцову, вочевидь, пояснили, що він не правий, тому майже весь наступний робочий день (7 травня) він був відсутній, а під вечір привітав нас з реєстрацією Броварської міської організації політичної партії “Демократичний альянс”. Щоправда, наказ та свідоцтво про реєстрацію, всупереч закону, видані на 11 день після подачі документів – 7 травня (нагадаю, висування кандидатів тривало до 6 травня).

Тому ДемАльянс позбавлений права брати участь у проміжних виборах на Торгмаші.

Хто винен у тому, що ДемАльянс не потрапив на ці вибори? Важко сказати…

Очевидно, що якби броварський осередок було створено завчасно (кілька місяців тому), то Кузнєцов і команда не мали б жодних можливостей “майже в рамках закону” нам завадити.
В той же час зрозуміло, що чиновник повинен був діяти виключно в рамках закону і протиправність його дій ми маємо довести.

Схожий підхід було застосовано і до броварського осередку “Батьківщини”: управління юстиції відмовлялось реєструвати зміни у керівному складі організації, блокуючи таким чином висування Володимира Опалька, як кандидата від Об’єднаної Опозиції у Броварах.

Управління державним реєстром – чудовий “козир” у руках режиму Януковича і він обов’язково буде використаний на наступних місцевих виборах 2014/2015 року. Ми, в свою чергу, повинні бути готові до такого розвитку подій і в жодному разі не маємо права відкладати важливі юридичні операції операції на останній день, аби не дозволяти “Кузнєцовим” вплинути на волевиявлення броварчан.

 • avatar
  Dmytro Parobok
  9 років тому

  Шановний Сергіє! Про те, що на Торгмаші будуть вибори, стало відомо ще минулої осені після перемоги Павла Різаненка на виборах до Верховної Ради. Броварська МВК спромоглась призначити вибори в кінці березня. Таким чином, у Вас було більш ніж достатньо часу на реєстрацію місцевого осередку партії (так само як і у “Батьківщини” на зміну відомостей про керівника). Але ви чомусь вирішили це робити в останні дні перед висуненням кандидатів(Чи може Ви думали, що місцева влада раптом змінить свої уподобання і буде Вам у всьому сприяти?). Тому в цій ситуації в першу чергу потрібно звинувачувати себе за відкладання таких важливих речей на останній день, а також або самому досконало вивчати тонкощі виборчого процесу, або залучати юристів з виборчого права. Місцеві чиновники не пробачать Вам жодної помилки і обов”язково скористаються Вашими недопрацюваннями. Одним словом, бажаю Вам зробити правильні висновки з цієї ситуації.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Дмитре, дякую за коментар! Відповідальності із себе я жодним чином не знімаю, бо провести реєстрацію міського осередку можна і потрібно було завчасно. Напевно, дається взнаки відсутність досвіду. Тепер у нас його стало більше.

 • avatar
  Andriy Kachor
  9 років тому

  Ніколи не можна вірити жодному слову броварського чиновника, не підтвердженого документально. Щойно люди перестануть ділити службовців місцевої влади на “поганих” та “хороших”, відтоді подібні ситуації перестануть траплятись. Ставати функціонером наявної броварської влади за визначенням не може нормальна людина, тому їм не можна довіряти ні на йоту. Це – вороги, свідомі чи не свідомі, ідейні чи ні, але – вороги.
  Крім того хотілося би дізнатись більше даних про цього Кузнєцова: рік народження, місце проживання та фото.