• Сьогодні: Середа, 7 Червня, 2023

Розпалювати багаття у зелених зонах Броварів заборонено. Але…

Березень27/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Смажити шашлики та розпивати алкогольні напої у центральному парку Броварів – це не тільки поганий смак та неповага до оточуючих, це ще й заборонено. У парках і скверах міста не можна розпалювати багаття, спалювати сухе листя і вживати алкогольні напої. Не дозволено там і вигулювати тварин (окрім визначених зон). А також на території об’єктів благоустрою зеленого господарства Броварів заборонені рух і паркування автомобілів, мотоциклів та мопедів (виняток становить лише спеціалізований транспорт). Про це йдеться у Правилах благоустрою м.Бровари, рішеннях міськради й міськвиконкому та адмінкодексі, це підтверджують у КП «Бровари-Благоустрій» та управлінні ЖКГ.

Ні вогнищам, мангалам, шашликам та алкоголю у парку

У листі від комунального підприємства йдеться, що згідно з дійсною редакцією правил благоустрою Броварів на територіях об’єктів зеленого господарства заборонено:

  • рух та паркування автомобілів, мотоциклів і мопедів (крім спеціалізованого транспорту);
  • спалювання сухої рослинності, розпалювання багаття та порушення інших правил територій загального призначення (парки, сквери, пляжі), здійснювати дії, що призводять до порушень пожежної безпеки.

У парку “Перемога” відпочивальники без застережень палять вогнища

Окрім того, КП «Бровари-Благоустрій» посилається на ст. 178 КУпАП, відповідно до якої заборонено розпивати пиво (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту. А також – не можна перебувати у громадських місцях у п’яному вигляді. Водночас, можна вживати алкоголь на підприємствах торгівлі та громадського харчування, які мають відповідний дозвіл на продаж напоїв.

Сюжет “Броварського громадського телебачення” про патрулювання парку, 2015 рік

Також «Бровари-Благоустрій» вказують, що наразі є чинним рішення міськради, відповідно до якого заборонено вигулювати тварин на територіях парків «Перемога», «Приозерний», «Шевченка» та скверу «Юність». Однак, за винятком місць, визначених виконавчим комітетом Броварської міської ради.

Собакам вхід дозволений, але не всюди

Броварські чиновники у 2015 році передбачили місця для вигулу собак у місті, і це рішення діє до сьогоднішнього дня. У парку «Перемога» погодилися дозволити вигулювати тварин уздовж загороджувального паркану з боку вулиці Ярослава Мудрого. А в «Приозерному» – неподалік громадського туалету.

 

Слід зазначити, що чинні правила не дозволяють вигулювати тварин також на територіях дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, медичних закладів, на територіях спортивних і дитячих майданчиків.

Спалювати листя заборонено не лише в парках

Нагадаємо, у соцмережах люди часто скаржаться на те, що у парку «Перемога» розпалюють багаття, вживають алкогольні напої тощо. Раніше на боротьбу із деякими із цих проблем спільно з правоохоронцями виходили патрулювати громадські формування. Варто зауважити, цьогоріч на їхню діяльність передбачили 1,4 млн. грн.

Тим часом, активісти не без іронії обговорюють відсутність реакції поліції на факти спалювання листя. Адже щовесни та щоосені набуває актуальності проблема викидів шкідливого диму від тління листя, сухостою, сміття тощо на території міста. Іноді подейкують про забруднення повітря через викиди із підприємств.

Очевидець зафіксував тління листя просто під відділком поліції у Броварах

Нагадаємо, нещодавно Броварська міська рада схвалила утворення посади головного спеціаліста з питань екології. За результатами проведеного конкурсу вакантне місце посів Юрій Жимайлов, геофізик, активіст, член робочої групи щодо очищення озера на Пекарні.

Фото – Олександр Плахов, Бажен Левковець