• Сьогодні: Середа, 5 Жовтня, 2022

Сепаратизм у Броварах, або Як у «Music Hall Park» прославляють Росію – ВІДЕО

Квітень11/ 2015
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Iu1T7Vs0DXw3 квітня, пізнього вечора п’ятниці, у центральній частині Броварів відбувся рейд закладами харчування. Громадські активісти, працівники соціальних служб та кримінальної міліції перевіряли, чи дотримуються ресторани, бари, нічні клуби вимог щодо захисту дітей. А саме – чи не продають неповнолітнім алкоголь і тютюнові вироби та чи не дозволяють їм перебувати в своїх закладах після 22:00. Як я вже писав, з 7 перевірених закладів порушення знайшли лише в одному – «Music Hall Park». Однак про дещо я не згадав у своїй статті – у цьому кафе-барі не соромляться ані в присутності міліції, ані в присутності активістів прославляти Росію.

Поки тривала інспекція, взяття пояснень і оформлення протоколів про вчинені правопорушення, працівники бару ввімкнули караоке із піснею «Офіцери» Олега Газманова. Цей російський співак відомий тим, що підтримував анексію Криму та сепаратистів на сході України.

Під час виконання пісні в «Music Hall Park» відвідувач караоке замінив слова «За Россию» на «За Украину», а «россияне» на «броварчане». Але на екранах моніторів висвічувався оригінальний текст.

Виконання у барах і кафе України «Офіцерів» під час війни з Росією вже спричиняло скандали. Сама пісня, як можна побачити зі слів, прославляє російських силовиків. Не так давно у засобах масової інформації розповіли про схожу «політику» в ресторані Тернополя, де також співали «Офіцерів». Після розголосу виконавці-аматори не знайшли нічого кращого як перекласти текст пісні українською мовою. Це лише посилило обурення у суспільстві. До того ж, російська пропаганда тільки рада буда підхопити скандал.

Отак українці дають зрозуміти як росіянам, так і самим собі, що в нас нібито немає нічого власного. Навіть музики немає власної. Але ж це неправда. Звісно, я певен, такі випадки траплятимуться і в майбутньому, оскільки український продукт досі не має державної підтримки. Телеканали, радіостанції та ті самі заклади харчування просто йдуть за інерцією, вперто не пускаючи українське «в ефір».

Нагадаємо, що після тривалих протестів громадськості Верховна Рада України ухвалила закон, яким заборонила зокрема кіно про російських силовиків. Автори закону вважають фільми, в яких російський військовий, міліціонер, спецназівець висвітлюється в позитивному ключі, латентною пропагандою потенційно ворожих Україні ідей. Саме це, на думку депутатів та активістів, сприяло розкачуванню сепаратизму в Україні, а як наслідок – розпалюванню війни і загибелі тисяч людей.

Вже через два місяці такі фільми зникнуть з екранів телевізора. А от чи зникнуть подібні пісні з барів? Наразі це лишається на совісті власників розважальних закладів. Сподіваюсь, «Music Hall Park» принаймні не сплачує роялті Олегу Газманову за використання його пісні.

Я вирішив не чекати грому з неба. Нехай правоохоронці дадуть оцінку такій діяльності «Music Hall Park» вже зараз. Можливо, власник бару змінить своє ставлення та не сприятиме розвитку сепаратизму у Броварах. Я написав заяву до Служби безпеки України. Сподіваюсь, що з відповіддю та реакцією не забаряться.