• Сьогодні: Понеділок, 24 Січня, 2022

Депутати планують остаточно забрати басейн у школярів

Січень29/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

На сайті Броварської міської ради оприлюднено проект нового статуту КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», відповідно до якого територіальна громада майже повністю втрачає контроль над басейном «Схід» (школа №9), а школярі більше не зможуть відвідувати басейн в рамках шкільної програми.

Ще не так давно ми раділи тому, що прокуратура таки взялася за порушення з боку КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» (далі – КП ОРЦ) і визнала, що підприємство проводить свою діяльність з порушенням закону.

Суть наших претензій до КП ОРЦ полягала в наступному:

  • Згідно п.3.1. статуту, підприємство повинно надавати послуги згідно з прейскурантами та калькуляціями, затвердженими в установленому порядку – однак за 9 років існування підприємства виконком жодного разу не затверджував тарифи КП ОРЦ;
  • Згідно п.3.1.1 статуту, уроки плавання для учнів шкіл, які передбачені шкільною програмою, мають проводиться безкоштовно – однак школярі не можуть відвідувати басейн безкоштовно;
  • Згідно п.3.1.1 статуту, підприємство повинно надавати можливість для проведення тренувань спортсменів ДЮСШ Броварського управління освіти – однак, як з’ясував канал ТВІ, молоді спортсмени змушені тренуватися у Зазим’ї;

Статут КП ОРЦ

З претензіями, зазначеними у нашій скарзі, погодилась прокуратура і винесла подання про усунення порушень.

Однак замість того, щоб виправитись та діяти згідно закону, Людмила Жеребцова – директор КП ОРЦ, у грудні 2012 року направляє подання до Броварської міської ради щодо затвердження нового статуту підприємства.

Навіщо новий статут?

У новому статуті планується остаточно розірвати будь-який зв’язок басейну «Схід» з Управлінням освіти, зі школярами, з ДЮСШ, з безкоштовними тренуваннями і з ганебною залежністю від виконавчого комітету Броварської міської ради.
Це тоді, у далекому 2004 році, необхідно було створити видимість, що броварська громада нічого не втрачає, а зараз це вже ні до чого – всі знають і про басейн, і про Феско, і про його одіозного керманича – Сергія Федоренка.

Порівняльна таблиця

Статут 2004 р.

Проект Статуту 2013 р.

Тарифи на послуги затверджуються рішенням виконкому (п.3.1) Тарифи на послуги затверджуються наказом директора (п.3.3)
Безкоштовні уроки плавання для учнів шкіл в рамках шкільної програми (п.3.1.1) не передбачено
Можливість для проведення тренувань спортсменів ДЮСШ згідно з затвердженими графіками та планами (п.3.1.1) не передбачено
Структура та штатний розклад підприємства затверджується директором за погодженням з Броварською міською радою (п.7.5.3) Структура та штатний розклад підприємства затверджуються директором одноосібно (п.7.4.3)
Очевидно, що єдиною метою нового статуту КП ОРЦ є посилення незалежності скандального підприємства, забезпечення його закритості та захист від закидів з боку громади міста.

Ще б пак – а які ж тепер можуть бути претензії? Тарифи затверджує директор, школярів та спортсменів не впускають – все згідно статуту!

Броварчани, однодумці, ми збираємось це терпіти? Я – ні!

Довідкова інформація
Діючий статут КП ОРЦ 2004 р.
Проект статуту КП ОРЦ 2013 р.