• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Скажи мені хто твоя довірена особа, і я скажу хто ти

Жовтень13/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

7ab3cf266b7404691c411939e489253fПро кандидатів в депутати багато можуть розповісти не лише їхні передвиборчі програми, агітаційна продукція чи навіть виступи перед виборцями. Досить пізнавальною може бути інформація, яку кандидати не дуже люблять розголошувати, однак яка перебуває у відкритому доступі. Наприклад – імена довірених осіб кандидатів, адже саме ці люди згідно із законом є розпорядниками виборчих фондів мажоритарників, часто представляють їх на засіданнях окружних виборчих комісіях, і рідше – під час зустрічей з виборцями.

Аби не переобтяжувати наших читачів сотнями прізвищ, більшість з яких пересічним броварчанам нічого не скажуть, ми зосередимо увагу на фаворитах цієї передвиборчої гонки, а в цьому випадку – на довірених особах найпомітніших учасників нинішніх перегонів.

Василь Андрєєв: член католицького ордену та мати фальсифікатора виборів

y_1f71c90a
Юлія Логовченко

Заступник міського голови Василь Андрєєв має лише двох довірених осіб. Одна з них – Тетяна Логовченко – мати сумнозвісної Юлії Логовченко. Нагадаємо, що пані Юлія – одна з найвідданіших учасників команди Ігоря Сапожка, була членом ТВК на броварських місцевих виборах 2010-го року, де формально представляла квоту «Батьківщини», однак по факту захищала інтереси Партії регіонів та Ігоря Сапожка, висунутого тоді регіоналами в якості кандидата на посаду міського голови. Однак вже в 2012-му під час парламентських виборів Логовченко стала членом окружкому нашого округу за квотою Партії регіонів і неодноразово відзначилась у спробах зірвати засідання ОВК та сфальсифікувати результати виборів на користь кандидата від ПР Федоренка.

Окремо слід зауважити, що приблизно в той же час мати Юлії – Тетяна Логовченко, яка сьогодні є довіреною особою Андрєєва – отримала від міської влади земельну ділянку розміром десять соток для будівництва житлового будинку. У лютому 2012-го цей факт викликав певний резонанс і навіть потрапив у відоме відео «STOP брехні за наші гроші», створене активістами на підтримку акції проти брехні броварської комунальної преси.

Інформація про 10 соток Логовченко з’являється на 1:20

Прикметно, що чоловік Тетяни Логовченко – Василь Глушко – саме в той час був головним редактором газети Броварської міської ради «Броварська панорама». Такий ось сімейний підряд.

10726919_885750384782065_520039195_o
Ілля Дозорець на засіданні ОВК

Другою довіреною особою Андрєєва став Ілля Дозорець: на сайті Центрвиборчкому коротко зазначається, що Дозорець – студент. Та й у Мережі про Іллю Станіславовича досить мало інформації, відомо лише, що він – активний прихожанин броварської римо-католицької парафії, член Ордена Паулінів та в 2011 році мав скласти монаший обіт.

Однак вже в 2014-му Ілля Дозорець значиться як абітурієнт Київського професійно-педагогічного коледжу ім. Антона Макаренка: Ілля мав намір навчатись на транспортному відділенні, паралельно допомагаючи «заїхати» в парламент колишньому регіоналу.

Олег Кищук: «тітушка», колишній опонент та студентка-чиновниця

Кандидат від «Батьківщини» Олег Кищук, котрий мав короткотермінову каденцію на посаді голови Броварської РДА, на цих виборах має трьох довірених осіб, двоє з яких вже більш-менш відомі в місцевому політикумі.

20111024121818Так, «довіритись» Олег Євгенович вирішив своєму однопартійцеві Володимиру Опальку, незмінному керівнику броварської міської організації партії «Батьківщина». І хоч з першого погляду ситуація, коли довіреною особою кандидата є голова осередку тієї ж партії виглядає цілком логічною, в нашому випадку все не так просто. Справа в тому, що Володимир Опалько ніколи не вважався лояльним до Олега Кищука і в місцевому політичному середовищу давно знали, що між цими двома фігурами є певна напруга. Кульмінаційним моментом стала ситуація, коли Кищук разом з тітушками вирішив захопити приміщення телестудії «Наше місто», де в той час працювали журналісти з Броварської Народної Ради.

Того дня, коли співпраця Кищука з регіоналами стала більш, ніж очевидною, Опалько напевно припустив, що «маски скинуто» і потрібно займати чітку позиції. Відтак Володимир Опалько прямо на сходах телестудії привселюдно заявив, що звертатиметься до Київського обласного бюро партії «Батьківщина» з проханням виключити Кищука з партії за подібну підривну діяльність. Однак наразі виглядає так, що Володимир Опалько знову кардинально змінив власну позицію, адже погодився стати довіреною особою Олега Кищука.

Без імені
Андрій Мельник

Іншим «довіреним» став герой нашої нещодавньої публікації про інцидент в «Прометеї» Андрій Мельник. Це саме той Мельник, котрий намагався не пустити журналістів «Маєш право знати» на агітаційний захід «Батьківщини» за участю Кищука.

Наразі по цьому випадку відкрито кримінальне провадження і наше видання з нетерпінням чекає результатів роботи правоохоронців. Під час зустрічі новопризначених керівників броварської міліції та прокуратури з громадою, в.о. начальника броварського міськвідділу Микола Клименко заявив, що справа розслідується досвідченою слідчою.

mgDqn8JTXTc
Ганна Пуцова

Третьою довіреною особою «батьківщинівця» стала його колишня підлегла в райдержадміністрації Ганна Пуцова. 23-річна Ганна – випускниця університету Драгоманова, і з тієї ж компанії, як і усі технічні кандидати Кищука, виявлені нами в попередніх публікаціях. Зі сторінки Пуцової Вконтакте відомо, що довірена особа Кищука закінчила інститут  політології, соціології та права на кафедрі “Політологія” при університеті Михайла Драгоманова.

Там же Ганна зазначає, що працює у Броварській райдержадміністрації, однак яку займає посаду – не вказує.

Павло Різаненко: депутати з Броварів, Березані та Світильного

DSC_0059
Юрій Плакся

У народного депутата, а водночас – кандидата від Блоку Порошенка Павла Різаненка також троє довірених осіб, і всі троє – депутати різних рад. Найбільш відомим з них, безумовно, є броварський міський депутат, обраний в 2010-му році від “Фронту змін” Юрій Плакся. У публічній площині броварської політичної арени Плакся з’явився під час революційних подій,  коли регулярно почав брати участь в акціях протесту, організованих активістами Броварської Народної Ради.  Водночас в попередні роки протестними виступами Плакся не відрізнявся.

Так чи інакше, Плакся став компромісною кандидатурою на посаду секретаря броварської міської ради, коли в лютому цього року постало питання відставки Ігоря Сапожка з посади міського голови. Тоді Народна Рада погодилася відкликати кандидатуру Романа Сімутіна та запропонувати депутатам Юрія Плаксю, аби розвязати політичну кризу, яка виникла тоді у Броварах. Однак регіоналівська більшість не пішла на поступки. проваливши голосування за Плаксю і залишивши секретарем міської ради регіоналку Олену Семенюк при мері-регіоналі Ігорю Сапожко. Зараз Плакся зосередив свою діяльність на роботі у волонтерських структурах, котрі допомагають броварчанам в зоні АТО.

DSC00438
Алла Новікова

Довіреною особою, якій напевно виділено зону відповідальності в Березані та Баришівці стала Алла Новікова, депутат Березанської міської ради.  Алла Володимирівна досить відома громадська активістка в тій частині округу, очолює “Фонд громади міста Березань”. Про діяльність пані Новікової у Броварах чи районі практично нічого не відомо, досить мало інформації про цю довірену особу Павла Різаненка “знають” і пошуковики. Переважна кількість інформації стосується волонтерської діяльності Алли Володимирівни, її співпраці з різноманітними благодійними фондами в питанні опіки малозабезпечених дітей та розвитку спортивної інфраструктури.

huNJClDssZE
Віталій Литвиненко з тезкою Кличком

Віталій Литвиненко – третя і остання довірена особа Павла Різаненка, вказана на сайті Центрвиборчкому. Ливтиненка також складно назвати публічною особою, попри те, що Віталій Володимирович є депутатом Світильнянської сільської ради. Крім того на сайті ЦВК зазначається, що Віталій Литвиненко працює в ТОВ ГК “Контакт”, що раніше була видавцем газети “Старий центр”, а сьогодні – випускає видання “Громадський захист Київщини”. Обидві газети повязують з Павлом Різаненком, а остання є “рупором” броварського УДАРу, сьогодні активно агітуючи за Різаненка.

Олександр Фещун: «свободівська» вигнанка + «тітушкин» родич

Image000181
Ганна Брусенська

«Регіональний радикал» Олександр Фещун на дебютних для себе виборах до парламенту обзавівся трьома довіреними особами: Наталією Валеріївною Бобко, Ганною Віталієвною Брусенською та Сергієм Миколайовичем Миронцем.

Наталія Бобко зазначається як працівниця СТОВ «Войтовське», де Фещун був директором та володів (володіє?) 5% власності. Тож виглядає так, що статус довіреної особи для пані Бобко – банальне додаткове навантаження підлеглої від начальника.

Інша справа Ганна Брусенська. Як відомо нашим постійним читачам, пані Брусенська – депутат Броварської міської ради, обрана за списками ВО «Свобода». Однак минулого року Брусенська потрапила в центр скандалу, коли прийняла бік депутатів-регіоналів та проголосувала за обмеження прав журналістів, котрі перебувають на сесіях броварської міської ради. Про історію із синхронним голосуванням свободівців та регіоналів швидко дізнались в центральних органах партії, після чого Брусенську та її однопартійців в БМР було виключено з лав «Свободи». Після цього загравання Ганни Віталіївни з місцевими регіоналами стало ще більш помітним і сьогодні вилилось в публічну підтримку Фещуна: регіонала, висунутого на вибори партією Ляшка.

Третьою довіреною особою Олександра Фещуна став Сергій Миколайович Миронець. Це прізвище уперше стало відомим в контексті скандального візиту Миколи Азарова восени 2012-го року: тоді інший Миронець – Микола Петрович, – активно перешкоджав журналістам «Маєш право знати» висвітлювати візит тодішнього глави уряду до нашого міста.

Пізніше Микола Миронець потрапив в центр всеукраїнського скандалу, коли скинув зі сходів Броварської РДА журналіста телеканалу «Інтер» Романа Бочкалу: журналіст прибув до Броварів саме для того, аби розібратись в ситуації, пов’язаної з приїздом до Броварів Азарова.

Після серії сюжетів на центральних телеканалах про бездіяльність правоохоронців у справі Миронця та втручання омбудсмена Лутковської, скандального заступника голови Броварської РДА позбавили посади у Броварах та призначили очільником іншої РДА на Чернігівщині. Як не важко здогадатись з ініціалів обох Миронців, довіреною особою «радикала» Фещуна став син одіозного регіонала.

Микола Семеняка: кандидат, який не довіряє

“Срібний призер” минулорічних виборів цього разу немає жодної довіреної особи – про це свідчить офіційна інформація, опублікована на сайті Центрвиборчкому. Окрім того, що це викликає цілком логічне здивування, є ще питання юридичного характеру. Адже згідно із діючим виборчим законодавством, розпорядником виборчого фонду кандидата-мажоритарника може бути тільки його довірена особа. Тому відсутність жодної довіреної особи може свідчити про те, що Микола Семеняка просто немає свого виборчого фонду як кандидата. Однак засилля агітації за Семеняку, в т.ч. і досить коштовної, з використанням великої кількості біл-бордів, змушує в цьому сумніватися. В будь-якому разі, це питання – до юристів та Окружної виборчої комісія, яка, не зважаючи на свою некомпетентність та жахливу організацію роботи, повинна реагувати на подібні факти.

 • avatar
  Тоже Ольга
  8 років тому

  А почему у вас на сайте до сих пор нет видео из вчерашних (от 14.10.2014) новостей канала “Интер”? Там так лихо про Пашу рассказали!!! Так он, говорите, тоже за люстрацию? ну-ну! Скажи, чья ты доверенная особа, Андрюша, и я скажу кто ты!

  • avatar
   Протасова
   8 років тому

   а можно ссылку? Интересно посмотреть на Идеального со слов НЕзалежный журналистов кандидата

  • avatar
   Andriy Kachor
   8 років тому

   Для особливо “уважних” повторюсь: в матеріалі вище перелічені усі довірені особи описуваних кандидатів, в т.ч. і Павла Різаненка. Якщо ви уважно почитаєте – мого прізвища серед них немає, так само, як і на сайті ЦВК. Просто тому, що я не є довіреною особою – жодного кандидата. Я журналіст. Тоді чому ви пишете, що я є чиєюсь довіреною особою?

   • avatar
    Тоже Ольга
    8 років тому

    Ну а если вы журналист, Андрюша, то пишите правду. А то у вас выходит – все кандидаты куда бы то ни было – коррумпированные злодеи, а Паша – молодец! Теперь по крайней мере понятно ваше рвение – деньжат Паша заработал немало в России, можно цветными листовками весь город обклеить и забросать, видимо – хорошо платит НЕзалежному журналисту Андрею Качору за рекламу своего фейса.

    • avatar
     Andriy Kachor
     8 років тому

     Якщо хочете дискусії, то давайте, щоб вона була предметною. В даному матеріалі я не давав жодних оцінок ні кандидатам, ні їхнім довіреним особам – я оприлюднив лише факти. Якщо ви маєте інші факти, або можете аргументовано і фактологічно спростувати наявні – пишіть. А до того моменту усі ваші “умовыводы” – не більше, ніж дешевий тролінг

     • avatar
      Тоже Ольга
      8 років тому

      знакомая песня про троллей. Да и дискутировать с вами, Андрюша, совершенно нет желания. Тем более что ваша НЕзалежна позиция – “непокабелима”.

     • avatar
      Andriy Kachor
      8 років тому

      “Наша пісня гарна й нова”…) як завжди – нуль фактів, нуль аргументів, одні пусті звинувачення, не підкріплені нічим. Удачі вам!)

     • avatar
      Протасова
      8 років тому

      А ви скажіть, звідки в вас пане Андрію такі факти? на сайті ЦВК Мельник Андрій довірена особа Кищюка?

     • avatar
      Andriy Kachor
      8 років тому

      Саме так. Ось, можете самі пересвідчитись http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP037?PT001F01=910&pf7331=97

  • avatar
   Alina Dyachenko
   8 років тому

   Ми бачили цей “сюжет”. Зараз готується коментар з цього приводу від довірених осіб кандидата. Нашим читачам ми обов’язково все передрукуємо і покажемо, не переживайте.

 • avatar
  Алекса
  8 років тому

  чия він довірена особа ми і так знаємо!!!! нажаль у нас нема чесних неупереджених журналістів у Броварах і це дуже сумно!!!

  • avatar
   Юрій Українець
   8 років тому

   Хто він? Качор довірена особа? Чия? Ви не вмієте читати, чи що? Ось на сайті ЦВК список усіх довірених осіб – Качора серед них нема взагалі! Досить брехати людям, ригі недобиті! http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP037?PT001F01=910&pf7331=97

   • avatar
    Протасова
    8 років тому

    Може в списках і нема! Але Бровари всі знають , що ЗП (Качор&КО) 30 000 грн. в місяць можно і третю машину купити и новини творити))СМІШНО

    • avatar
     Andriy Kachor
     8 років тому

     У мене з ваших слів вже гектари землі у Броварах та районі, 3 чи 5 машин, зарплата в десятках тисяч вимірюється!)) Ви мені одне скажіть – як і де на це все добро можна хоча б один оком глянути?))

     • avatar
      Протасова
      8 років тому

      Андрійку, то ви щей прибіднятись всмієте))) ух насмішили

     • avatar
      Протасова
      8 років тому

      а як до влади ДОБЕРЕТЕСЬ -тоді і двох очей буде мало гектари ВАШІ осягнути)))))))

     • avatar
      Юрій Українець
      8 років тому

      Не судіть усіх по своїх ригівських господарях, ватники

     • avatar
      Протасова
      8 років тому

      господарі є у вас, а я людина вільна))))І дуже цим пишаюсь ))

    • avatar
     Фатина Усик
     8 років тому

     Скажи мне кто ты и я скажу кто твой друг!

     – Я – миллионер!

     – Я твой друг! …))))

     • avatar
      Протасова
      8 років тому

      Хочу дружити з Андрійком та Алінкою))))))

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      До речі, це цілком реально – давайте разом діяти на благо Броварів, долучайтесь до наших проектів ;-)
      Діяти треба по 18 годин на добу. Без вихідних. При чому не за гроші. Бо нас мотивують не гроші, а бажання збудувати справедливу, чесну та прозору систему влади, змінити формат діалогу влади і громади. Ми з Андрієм ще з 2006-2007 року це робимо, задовго до знайомства з Павлом Різаненком. Але ця зустріч теж багато що змінила в нашому житті, бо його віра в те, що зміни можливі, додала і нам віри в це.

     • avatar
      Протасова
      8 років тому

      Ви так солодко чешете, Алінко, мабуть в місцевих виборах в списку Вас побачимо і не здивуемось…) до речі, за голий “энтузиазм” мишинки не купують)

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      Ну, мабуть, якщо я очолюю осередок партії “ДемАльянс” у Броварах й уже не перший рік займаюсь громадською та політичною діяльністю, то маю намір балотуватись на місцевих виборах. То ж тут нема чому дивуватись. Все відкрито і прозоро.

 • avatar
  Дмитрий Кишковский Мл.
  8 років тому

  Интересные материалы. Вот только лупят частенько в одну точку … А другие подобные проблемы не ” розслідують” … Ну пусть хоть так.. со временем может быть появится другая группа ” Небайдужих” =) И они наведут “шороху” написав разоблачительные материалы правда фигурантами там будут другие люди… =)

  Зы В некоторых видео знакомые лица =)) ( Удивительный город Бровары каждый день чтото новое ) .