
У Броварах пам’ять жертв Голодомору вшанували свічками, фотокартинами та фільмом
Минулої суботи, у День пам’яті жертв голодоморів, у Броварах відбулась акція-реквієм біля пам’ятника на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Цей захід було організовано силами громадськості. На жаль, броварські чиновники цю важливу дату в історії нашої держави вирішили відзначити завчасно, відтак 23 листопада, коли вся країна єдналась у згадуванні сумних подій, небайдужим мешканцям не залишалось нічого іншого, окрім як провести свій захід.
Близько 15:30 до пам’ятника «Жертвам Голодомору та політичних репресій» прийшло кілька десятків броварців. До честі організаторів - міського осередку партії «УДАР» - на заході утримались від використання партійної символіки.
Поки люди збирались, їм запропонували ознайомитись зі своєрідної експозицією: на металевій огорожі довкола церкви було розвішано заламіновані копії картин та фотографій, які в художній та несподіваній формі розповідали про велику трагедію 1932-33 років.
Разом з людьми на захід прибули і правоохоронці, які стали знімати процес вшанування жертв голодомору на оперативну відеокамеру, чим неабияк здивували присутніх.
Розпочалась акція-реквієм із запалення поминальних свічок, після чого слово взяв голова броварського “УДАРу” Роман Сімутін. Він наголосив, що організаторів та виконавців геноциду українців – зокрема, Сталіна, Косіора, Кагановича, Постишева – потрібно піддати людському забуттю.
О 16:00 учасники акції долучились до загальноукраїнського вшанування жертв голодомору хвилиною мовчання.
По тому настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці отець Михайло відслужив молебень за упокій душ померлих від голоду в 1932-1933 роках.
Священник також звернувся до присутніх з промовою. Отець Михайло висловив розчарування, що в цей день вшанувати пам’ять жертв голодомору прийшло так мало броварців. Він закликав передавати цю пам’ять з покоління в покоління і відтак зберегти її крізь віки. Також служитель церкви наголосив, що в трагічні для українського народу часи від голоду померли дуже багато невинних дітей, тому виправдання комуністичним катам не буде ніколи.
Після промови броварчани символічно відламали по шматочку освяченого хліба, а запалені свічки поклали до пам’ятника жертвам голодомору.
Завершилась акція-реквієм переглядом фільму «Україна ХХ століття. Голодомор. Технологія геноциду».
Фото - Марії Придьми