• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

АНОНС: У Броварах почали збирати підписи щодо перевірки стану повітря

Квітень01/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

3 квітня відбудеться перша зустріч, присвячена збору підписів для перевірки стану повітря у Броварах. Перші збори планують провести біля ЖК “Купава”. Зустріч ініціювали члени ГО “ЕКО Бровари”.

У зв’язку з погіршенням екологічної ситуації у Броварах останніми роками та хронічною бездіяльністю влади, громадська організація “ЕКО Бровари” почала кампанію щодо реальної перевірки стану повітря у місті. Робота котелень, спалювання сміття, викиди автотранспорту негативно позначаються на якості повітря, на що неодноразово скаржилися броварчани. Активісти планують зустрічатися з мешканцями, якім не байдужі екологічні питання, та об’єднувати зусилля. Члени ГО збираються провести низку зустрічей, присвячених збору підписів щодо перевірки стану повітря в місті. Перша з них відбудеться у понеділок, 3 квітня, о 19:00 біля ЖК “Купава” за адресою: вул. Симоненка, 4. В оголошеннях, які з’явилися у місті, йдеться про таке:

ШАНОВНІ СУСІДИ! У зв’язку зі складною ситуацією, яка склалася із забрудненням повітря у нашому районі, запрошуємо Вас на зустріч для збору підписів під зверненням щодо перевірки показників атмосферного повітря у нашому районі. Зустріч відбудеться: 3 квітня (понеділок), о 19.00 на великому дитячому майданчику, у дворі Симоненка 4. З повагою, Ваші сусіди.

Нагадаємо, останніми роками у Броварах погіршується стан повітря через роботу котелень та спалювання відходів. Почалося все ще в 2014-му: “Що спричинило надмір диму на вулицях Броварів: версії мешканців та офіційні коментарі”. Після будівництва біля їхніх будинків котельні “Фелікс Енерджі” активно стали скаржитися мешканці ЖК “Купава”. Вони ініціювали перевірку котельні та встановлення нових фільтрів. Такі ж претензії були і до інших котелень “Фелікс Енерджі” в місті. “Маєш право знати” написало про це низку статей:

“Броварчани написали скаргу на сморід від котельні. Що з цього вийшло?”

“Твердопаливні котельні у Броварах: мешканці скаржаться, чиновники бачать перспективу”

“Нові котельні доводять броварчан до кипіння: люди вимагають припинити “травлю” їдким димом”

“У котельні “Фелікс Енерджі” показали нові фільтри, які мають захистити броварчан від диму”

Проте ситуацію це кардинально не врятувало, до котелень все так же є питання, підприємства забруднюють повітря токсичними відходами, спалювання листя в місті не припиняється, показники повітря погіршуються, а смог вже звичне явище в місті. Змінити ситуацію намагається новостворене ГО “ЕКО Бровари”, що утворилося на початку цього року та об’єднало активістів та місцевих депутатів.

Слід згадати також, що в структурі Броварської міської ради нещодавно з’явилася посада еколога, конкурс на це місце виграв геофізик, активіст Юрій Жимайлов.