• Сьогодні: Неділя, Лютий 17, 2019

Суд визнав відмову у задоволенні запиту на інформацію Сергія Іллюхіна протиправною

Липень02/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні Броварський міськрайонний суд виніс рішення у справі про доступ до публічної інформації, яким визнав відмову Броварської міської ради у задоволенні запиту на інформацію Сергія Іллюхіна протиправною. Тим самим суд спростував “аргументацію” юриста виконкому Олександра Прилєпка про те, що “запитувач має вказувати у запиті, що йому не відомо те, що йому не відомо” і “сторона позивача не вміє читати коми у законах”. Відтак активіст “Маєш право знати” у судовому порядку довів, що його запит на інформацію відповідає усім вимогам закону “Про доступ до публічної інформації”, а відтак має бути розглянутий і задоволений.

Під час відкритого судового засідання у залі суду суддя Телепенько А. Д. постановив позов Сергія Іллюхіна “задовольнити частково“.
Зокрема “Визнати дії Броварської міської ради Київської області щодо відповіи Сергію Іллюхіну в наданні інформації щодо рішення виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області “Про затвердження тарифів на послуги Комунального підприємства “Оздоровчо-реаблітаційний центр” протиправними”.

Однак у тій частині, у якій позивач просив зобов’язати міську раду надати відповідь на запит на інформацію, суддя відмовив. Натомість зобов’язав “Броварську міську раду Київської області  у порядку, встановленому Законом України “Про доступ до публічної інформації”, повторно розглянути запити Іллюхіна Сергія Миколайовича від 12 січня і 23 січня 2012 року щодо надання йому інформації про рішення виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області “Про затвердження тарифів на послуги Комунального підприємства “Оздоровчо-реаблітаційний центр” і надати відповідь“.

Також на користь Сергія Іллюхіна з Броварської міської ради має бути стягнуто судовий збір у розмірі 16.10 грн.

Рішення суду від 2 липня 2012 року має набрати законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги (протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови суду). Однак, за словами Сергія Іллюхіна, він має намір оскаржити відмову суду у задоволенні другої частини позову, оскільки вважає, що суддя мав зобов’язати Броварську міську раду надати відповідь на запит, а не повторно розглянути, то ж після отримання копії постанови суду планує звертатись до Київського апеляційного адміністративного суду.

Нагадаємо, що перша частина судового засідання відбулася 12 червня 2012 року. У ході судового засідання виникла скандальна ситуація після того, як позивач та присутні журналісти виявили бажання здійснювати аудіо- та відеофіксацію процесу, а представник відповідача категорично заперечував. Суддя Телепенько тоді виніс сумнівну ухвалу, якою заборонив учасникам процесу здійснювати відеозапис.