
Як абзац про озеро потрапив у статтю про басейн…
Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»
Історія виходу в світ першого справжнього випуску газети «Маєш право знати» почалась майже рік тому. Це був захоплюючий шлях, сповнений пригод та несподіванок. Ми, певно, стали першою в Україні газетою, яку сфальшували ще до дебютного випуску. Наших журналістів з боєм пускали на сесії, на нашу знімальну групу регулярно нападали «охоронці» місцевих посадовців, нашим кореспондентам били телефони та ламали камери. Ми писали про це скарги в міліцію та прокуратуру, але правоохоронці замість того, щоб шукати злочинців, перевіряли, чи дійсно ми маємо свідоцтво про державну реєстрацію ЗМІ, та брали у нас численні пояснення. Словом, було весело, однак зовсім не лишалось часу на роботу над газетою…
І все ж, у лютому цього року ми нарешті знайшли можливість підготувати та випустити нашого друкованого первістка. Звісно, не обійшлось без «млинця» :-) Робота над першим номером газети збіглась в часі з відстоюванням права броварських школярів безкоштовно відвідувати громадський басейн на уроках фізкультури. І наші журналісти у цій громадській кампанії виступали не лише як спостерігачі, а як активні учасники акцій протесту. Тому досить символічно, що одруківка закралась саме у статтю про намір депутатів міськради відібрати у дітей басейн…
Остання правка, яку ми вносили в макет газети, підготовлений для друкарні, стосувалась статті про парк «Приозерний». Замість речення «Вже у лютому цього року працівник станції Іван Сергієнко у телефонній розмові заявив, що покращення якості води у водоймах взимку – загальновідома і загальнодоступна інформація з літератури, однак запевнив, що озеро не придатне купання, а вода для пиття» замість останньої фрази мали намір надрукувати інформацію дещо іншого змісту: «Тому він запевнив, що вода в озері взимку придатна для купання і не потребує додаткових досліджень». Проте стомлений напруженою роботою над 8 шпальтами газети верстальник додав це речення в іншу статтю, забравши звідти не менш важливе речення «Однак замість того, щоб виправитись та діяти згідно закону, Людмила Жеребцова – директор КП «ОРЦ», у грудні 2012 року направляє подання до Броварської міської ради щодо затвердження нового статуту підприємства». Я ж, як редактор, мала б простежити за тим, як було внесено правку, проте не зробила цього, бо вже рахувала хвилини до того, щоб пошвидше надіслати макет в друк…
Те, що ми припустились помилки, ми помітили лише тоді, коли 5-тисячний наклад газети вже було віддруковано і ми готувались його розповсюджувати.
Тому просимо вважати цю публікацію спростуванням надрукованого на 6-й сторінці випуску № 1 газети «Маєш право знати», а також розміщуємо тут PDF-версію нашого видання у тому вигляді, у якому воно мало б вийти, якби редакторка газети була б уважнішою та пильнішою, тобто з правильно внесеними правками:
P.S: сьогодні виповнюється рівно рік, як газету «Маєш право знати» було офіційно зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Київській області, то ж у нас – символічне свято. І ми раді, що відзначаємо його з першим справжнім випуском нашого видання.